podmínky rezervace

Před rezervací si projděte následující body, zda jste na králíčka připraveni.

1) Nemáme v rodině alergika na králičí srst, nebo seno?
2) Máme na králíčka dostatek času?
3) Víme, že králíček žije několik let. ( 5-11 let)?
4) Jsem schopný zajistit a zafinancovat veterinární péči, kterou králíček potřebuje. (v případě zdravotních komplikací, úrazu může být cena veterinární péče vyšší než pořizovací cena králíčka)?

KRÁLÍČEK, KTERÝ OD NÁS ODCHÁZÍ:

Každý králíček od nás odchází nejdříve ve věku 8 týdnů bez vakcinace. Každý zájemce má možnost vzít si králíčka po 10 týdnu věku, kdy již bude naočkován (králičí mor1 a myxematoza). Cena za králíčka se nemění v závislosti na očkování. Odběr očkovaného králíčka doporučujeme nejdříve 7 dní po vakcinaci. 

S sebou do nového domova si každý králíček odnese pytlík krmiva do začátku, průkaz původu, dle kterého bude každý králíček označen tetováním (registračními značkami), Králíčci se tetují do 10 týdne věku, aby to pro ně bylo co nejméně stresující, my obvykle tetujeme před 8 týdnem věku. Pokud si ovšem nepřejete, aby byl váš ušák tetován, lze se domluvit. Ovšem tetování je jakási záruka, že máte králíčka z čistokrevného řádně vedeného chovu, za cílem odchovat zdravá a typově povedená zvířata. Správně provedené tetování do 8 týdne věku králíčka není pro ušáky výrazně stresující a nezpůsobuje trauma do dospělosti v tomto věku mají ušáci velmi tenké a měkké ušní boltce a tetování je bolí minimálně. Z mojí zkušenosti zavčas tetovaná mláďata tetování rychle vypustí z hlavy a do 3 dnů jakoby zapomněla.

Výjimečně některé králíčky neregistrujeme, z důvodu nestandartní barvy nebo typu, na tuto skutečnost Vás předem upozorníme. Takového králíčka nelze použít do chovu! Výhradně na mazlíka.

MOŽNOSTI ODBĚRU:

Osobní - odběr na adrese chovatele, který vlastní Vámi rezervovaného králíčka, dle domluvy. Zdarma lze králíčky přiblížit do Brna.

Přepravce zvířat - odběr na zvoleném místě, na které Vám přepravce králíčka doručí (cena přepravy cca 450 Kč), dle plánovaných tras přepravce.

PODMÍNKY ZÁVAZNÉ REZERVACE:

Pokud máte jasnou představu, o jaké plemeno, či pohlaví máte zájem, můžete si králíčka rezervovat již před narozením. (bez zálohy), zálohu požadujeme, až u mláďat u nichž je jasné pohlaví. V případě, že máte jasně dané představy o králíčkovi a nevadí Vám počkat si na toho pravého, informujte se o plánovaných odchovech a zavčas si vysněného králíčka rezervujte. Prosíme aby jste při zájmu o ušáka také napsali do jakých podmínek půjde. Ať je i pro nás snazší vybrat ty správné domovy. To že o ušáka napíšete neznamená, že Vám ho musíme dát. Máme právo rozhodnout kam naši odchovanci půjdou.

Z důvodu výskytu zájemců, kteří pár dní před odběrem králíčka rezervaci ruší, jsme se rozhodli od roku 2021 požadovat předem platbu předem. Platba předem = celková cena králíčka. Tato platba je v případě zrušení rezervace z vaší strany nevratná. V případě zrušení rezervace z naší strany je platba plně vrácena. (úhyn králíčka, nečekané onemocnění, nutnost králíčka ponechat, neplánované využití v chovu a další opodstatněné důvody). Platbu předem vybíráme dle zvážení, a dle množství zájemců. ( tím že je nás více chovatelek, a navzájem spolupracujeme, ne všechny z nás zálohu berou jako podstatnou a nutnou)

V případě, že jste se rozhodli, využít služeb přepravce zvířat, který vám králíčka doveze blíže k vašemu bydlišti, požadujeme uhrazení celkové ceny králíčka předem vždy. Dopravu platíte při převzetí.

Vyhrazujeme, si právo na výběr nového majitele, nejsme povinni prodat králíčka každému. Prosíme, aby za děti koupi králíčka řešili rodiče, neprodáme králíčka dítěti bez souhlasu rodiče.

Snažíme se odpovídat co nejrychleji, obvykle odpovíme nejpozději do 24hod. Prvotní kontakt upřednostňujeme písemný, SMS, nebo email přes kontaktní formulář v sekci (kontakt). 

Vysvětlivky:

Volný - Králíčka je možné si zarezervovat

Rezervovaný  - o králíčka již někdo projevil vážný zájem 

Naše aktuálně nabízené králíčky najdete v sekci nabídka mláďat :).