Námi chovaná plemena

V případě, že máte zájem o některé námi chované plemeno a králíčky tohoto plemene nemáme zrovna v nabídce králíčků, je možné se domluvit na předběžné rezervaci, kdy Vám sdělíme plánované vrhy a vy si pak z narozených mláďat předběžně vyberete. Pro kontakt prosím využijte náš kontaktní formulář.


Zakrslý beran durynský - chovatelka Michaela Jindrová

O plemeni: Jedná se o beránka dříve nazývaného madagaskarový se zajímavými znaky, které tvoří pesíky tmavé pesíky rozprotřené po hnědé barvě krycího chlupu. Délka srsti je normální tzn. 1,8-2cm. Velikost 1,4 - 2,2 kg ideálně 1,8 kg. Povaha plemene, je obecně zvídavá a přátelská beránci bývají až flegmatických povah.
Více informací na: standard plemena ZBdu


Zakrslý modrý - chovatelka Daniela Mášová

O plemeni: Jedná se o plemeno se základní barvou srsti a to je modrá. Barva by měla být sytá bez nádechů jiného odstínu. Délka srsti je normální tzn. 1,8-2cm. Velikost 0,8 - 1,6kg ideálně 1,2 kg. Povaha plemene, je obecně zvídavá a přátelská.
Více informací na: standard plemena Zm


Zakrslý bílopesíkatý černý - chovatelka Michaela Šudomová

O plemeni: Jedná se o plemeno se znaky v srsti a to jsou bílé pesíky v jinak celočerné barvě. Barva by měla být sytá černá bez nádechů jiného odstínu pouze lemovaná bílými pesíky. Délka srsti je normální tzn. 1,8-2cm. Velikost 0,8 - 1,6kg ideálně 1,2 kg. Povaha plemene, je obecně zvídavá a přátelská.
Více informací na: standard plemena Zbíč


Zakrslý bílopesíkatý modrý - chovatel Mášová Daniela

O plemeni: Jedná se o plemeno se znaky v srsti a to jsou bílé pesíky v jinak celomodré barvě. Barva by měla být sytá modrá bez nádechů jiného odstínu pouze lemovaná bílými pesíky. Délka srsti je normální tzn. 1,8-2cm. Velikost 0,8 - 1,6kg ideálně 1,2 kg. Povaha plemene, je obecně zvídavá a přátelská.
Více informací na: standard plemena Zbím


Zakrslý tříslový černý - chovatel Stanislav Buš

O plemeni: O plemeni: Jedná se o plemeno se znaky v srsti a to je oranžová barva na spodině těla lemování uší, čumáku a očí zbytek těla je černý. Barva by měla být sytá černá bez nádechů jiného odstínu pouze lemovaná oranžovými znaky. Délka srsti je normální tzn. 1,8-2cm. Velikost 0,8 - 1,6kg ideálně 1,2 kg. Povaha plemene, je obecně zvídavá a přátelská. ( bohužel oproti jiným krátkouchým plemenům pociťujeme, že u třísláčků je třeba více pracovat na důvěře a získat si je )
Více informací na: standard plemena Ztč


Zakrslý hototský bílý - chovatelka Daniela Mášová

O plemeni:  O plemeni: Jedná se o plemeno s kresbou v srsti a to je černě lemovaný oční kroužek. Barva by měla být čistě bílá bez nádechů jiného odstínu pouze se zřetelným očním kroužkem. Délka srsti je normální tzn. 1,8-2cm. Velikost 0,8 - 1,6kg ideálně 1,2 kg. Povaha plemene, je obecně zvídavá a přátelská, mají sklony ke zvýšené aktivitě.
Více informací na: standard plemena Zhb


Hermelín modrooký - chovatelka Michaela Jindrová

O plemeni: Jedná se o plemeno se základní barvou srsti a to je bílá. Barva by měla být sytá bez nádechů jiného odstínu. Barva očí je typicky výrazně modrá. Délka srsti je normální tzn. 1,8-2cm. Velikost 0,9 - 1,5kg ideálně 1,2 kg. Povaha plemene, je obecně zvídavá a přátelská.

Více informací na: standard plemene Hem


Zakrslý oranžový rex - chovatelka Michaela Šudomová

O plemeni: Jedná se o plemeno se základní barvou srsti a to je oranžová. Barva by měla být sytá bez nádechů jiného odstínu. Délka srsti je normální tzn. 1,4-1,5cm. Velikost 0,8 - 1,6kg ideálně 1,2 kg. Povaha plemene, je obecně zvídavá a přátelská u rexíků také poměrně aktivní.
Více informací na: standard plemena Zrexor