Námi chovaná plemena

V případě, že máte zájem o některé námi chované plemeno a králíčky tohoto plemene nemáme zrovna v nabídce, je možné se domluvit na předběžné rezervaci, kdy Vám sdělíme plánované vrhy a vy si pak z narozených mláďat předběžně vyberete. Pro kontakt prosím využijte náš kontaktní formulář.

Zakrslý teddy bílý modrooký - chovatelka Daniela Mášová

O plemeni: Plemeno s dlouhou srstí po celém těle, oblíbený jako domácí mazlíček především pro svou milou povahu a medvídkovitý vzhled. Je třeba dbát o srst !  

Počet chovaných zvířat: 2 samičeky (Teddyna, Terina), 1 sameček (Teddy)

Hermelín modrooký - chovatelka Michaela Jindrová

O plemeni: Jedná se o plemeno se základní barvou srsti a to je bílá. Toto plemeno je v české republice poměrně dosti rozšířené.  Pro plemeno je typická sněhově bílá barva a sytě modré oči. 

Počet chovaných zvířat: 2 samičky (Julie,Jasmina), 2 samečci (Romeo,Hemi)

Zakrslý modrý - chovatelka Daniela Mášová

O plemeni: Jedná se o plemeno se základní barvou srsti a to je modrá. Barva by měla být sytá bez nádechů jiného odstínu. Plemeno je velmi oblíbené jako domácí mazlíček. Povahou jsou to velice zvídaví a milí králíček.

Počet chovaných zvířat: 6 samiček (Ave z Olešnice, Brie z Olešnice, Raya z Olešnice, Vaiana z Olešnice, Locika z Olešnice, Rayana z Olešnice, Borůvka, Luisa), 5 samečků (Gerry, Grej, Riči z Olešnice, Sid,Cyril)

Zakrslý bílopesíkatý modrý - chovatel Stanislav Buš

O plemeni: Jedná se o málo rozšířené plemeno, avšak mezi mazlíčky je velmi oblíbené a to především díky svěmu netradičnímu zbarvení. Kombinace jeho barev se skládá z modré (šedé) a bílých pesíků, které stejně jak u bílopesíkatého černého lemují okraje těla. Povaha je jako u všech krátkouchých ušáků zvídavá a milá.

Počet chovaných zvířat: 5 samiček (Zetka, Smile, Siri z Olešnice, Dillí z Olšnice, Sofia z Olešnice), 3 samečci (Rio, Ňuník, Charlie)

Zakrslý tříslový černý - chovatel Stanislav Buš

O plemeni: Poměrně známé plemeno hlavně díky zajímavému zbarvení, jeho hřbet zdobí sytě černá lesklá srst, která je ve spodní části oddělena tříslovým podkladem ( liščí barvy ). Povaha u těchto králíčků je také zvídavá a milá. 

Počet chovaných zvířat: 4 samičky (Ohněnka, Aris, Orleans, Uhlína z Olešnice), 2 samečci  (Plamen, Jimmy)

Zakrslý hototský bílý - chovatelka Daniela Mášová

O plemeni:  

Počet chovaných zvířat: 1 samička (Minie), 1 sameček  (Miki)

Zakrslý beran durynský - chovatelka Michaela Jindrová

O plemeni: Jedná se o beránka se zajímavým zbarvení, jinak přezdívaný také jako zakrslý beran madagaskarový. Plemeno oblíbené jako domácí mazlíček, často vídané na výstavách. Povahově je jako většina beranovitých plemen velice milý a přátelský až flegmatický. Jeho odchov je poměrně náročný, jelikož je kladen důraz na správné zbarvení. Vhodný také na králičí hop, jako ostatní beranovitá plemena.

Počet chovaných zvířat: 6 samičky (Wonka, Inna, Way, Prudilka, Mia, Strašilka z Olešnice), 2 samečci (Igor, Willy)

Zakrslý beran bílý modrooký - chovatelka Daniela Mášová

 O plemeni: Beránek bílý modrooký má ze všech beránků jaké jsem zatím chovala nejmilejší a nevyrovnanější povahu, jsou klidní ale i chytří (často flegmoši co nic neřeší). Jsou také velice čistotní a jejich bílá čistá barva vypadá na oko nádherně. Ideální mazlík pro rodiny s dětmi. Jako většina beranovitých plemen je i zakrslý beran bílý modrooký vhodný na králičí hop, díky silným zadním nohám.

Počet chovaných zvířat: 4 samičky (Sněženka, Smetanka z Olešnice, Lela z Olešnice, Bella z Olešnice), 1 sameček (Pumba)


Ostatní chovatelé chovající zakrslé králíčky v základní organizaci chovatelů v Olešnici:

V případě, zájmu rádi předáme kontakt.