Králičí hop

O nás

Králičí hop Olešnice začal vznikat v roce 2012, impuls pro začátek byla výstava v Borové u Poličky. Na výstavě byla ukázka králičího hopu, která všechny chovatele z Olešnice zaujala a uchvátila. Hned druhý den každý zkoušel trénovat svého ušáka, téměř každý se to časem naučil.

Prvním králíkem který se u nás králičímu hopu věnoval byl králíček jménem Lerry, byl to černý zakrslý kříženeček. Později se přidali další ušáci, podařilo se nám vytvořit poměrně silnou komunitu lidí, kteří se pro radost hopu věnovali.

Zpočátku jsme trénovali na vlastnoručně vyrobených překážkách a těšili se z každého pokroku, který jsme společně udělali. Velikou podporou pro nás byli chovatelé ze ZO Olešnice, kteří nám v roce 2014 nabídli své prostory a zakoupily základní sadu překážek. Mohli jsme nyní trénovat i v zimně a na standardních překážkách. Hopu jsme se vždy věnovali spíše pro radost, baví jak nás, tak králíky. Účastnili jsme se mnoha předváděcích akcí, ale i pár závodů.

K tréninku máme vlastní prostory v našem chovatelském areálu, dostatek koberců, základní sadu překážek, skok vysoký a skok daleký.

Na předváděcích akcích a závodech nás poznáte, díky modrému tričku s vlastním logem našeho týmu .

Aktuálně skáčeme s 23králíky a rozhodně jich ještě spousta přibyde! Máme v plánu začít se více soustředit na závody a náš hop posunout zas o kousek víš. V našem týmu najdete jak sportovní, tak nesportovní králíčky. Když to králíčka zkrátka baví, tak proč ne.

V případě zájmu přidat se a třeba si hop zkusit s vlastním ušákem, kontaktní osoba odpovědná za vedení a řádný chod tréninků je naše členka a chovatelka Michaela Šudomová.

Aktuality ze světa králičího hopu v Olešnici můžete sledovat na

Facebooku: https://www.facebook.com/kralicihopolesnice

a Instagramu: https://instagram.com/kralici_hop_olesnice?igshid=Mzc1MmZhNjY=