Chovaná plemena u našich znamých

V případě, že máte zájem o některé plemeno z následujících ušáků, rádi předáme kontakt na chovatele případně se může objevit nabídka v záložce nabídka ostatní.  Nejedná se o naše králíčky, ale o králíčky našich známých. Odkaz na naše ušáky: námi chovaná plemenaO plemeni: Plemeno typické hlavně svojí strukturou srsti, která je na ohmat velice příjemná ( jako semiš), někteří alergici tvrdí, že pokud má králík rexí srst neprojevuje se jejich alergie. Povahově je toto plemeno velice zvídavé a akční. Díky svojí rychlosti je toto plemeno vhodné pro králičí hop. Obliba tohoto plemene je především kvůli jeho struktuře srsti a typickému hnědému (kaštanovitému) zbarvení, nejčastěji jako domácí mazlíček, nebo pro králičí hop.

1. Chovatelka: Marie Šašinková

2. Chovatelka:  Aneta Vázlerová

Zakrslý oranžový rex

O plemeni: Plemeno s rexí strukturou srsti. V typické sytě oranžové barvě připomínající liščí kožíšek. Oblíbené především díky svému nádhernému zbarvení a velice inteligentní povaze. Povahově je to spíše akční, ale velice učenlivé plemeno. Které je vhodné pro králičí hop, ale jeho obliba roste i mezi mazlíčkáři. 

Chovatelka: Michaela ŠudomováO plemeni: Jedná se o nejrozšířenější plemeno zakrslého králíčka krátkouchého v České Republice. Toto plemeno je velice oblíbené jako domácí mazlíček, díky své milé a zvídavé povaze. Atraktivní je zejména díky svému zbarvení, které je sytě černé v určitých místech odděleno bílo barvou ( pesíky). 

Chovatelka: Michaela Šudomová

Zakrslý beran perlový/divoce modrýO plemeni:  Plemeno má velice zajímavé zbarvení, díky tomu je mezi mazlíčky oblíbený. Povahově je to velice milé a vyrovnané plemeno, které je v České Republice jen velmi málo chováno a proto jeho chov není snadný. Pokud se odchov povede, je poměrně těžké sehnat nepříbuzné jedince k mláďatům. Avšak jako mazlíček je toto plemeno velmi žádané.

1. Chovatelka: Aneta Šabrňáková

2. Chovatelka: Tereza Bočková

Zakrslý beran divoce zbarvenýO plemeni: Patří mezi první vyšlechtěná plemena zakrslých beranovitých králíků. V české republice je poměrně rozšířený. Jedná se o plemeno, které je povahově velice vyrovnané a milé. Jako ostatní beranovitá plemena je také vhodný ke králičímu hopu, díky jeho silným zadním nohám.

Chovatelka: Kateřina Jindrová